Adventoura Slovakia – osviežte si svoje podujatie našimi aktivitami v Tatrách. Predstavujeme Vám 5 najkrajších aktivít v regióne Tatier a okolia.

Turistika v Tatrách a Národnom parku Slovenský Raj

Vysoké Tatry ponúkajú viac ako 400 km značkovaných chodníkov. Odporúčame navštíviť napríklad Biele Pleso vo východnej časti Tatier alebo nádherné miesto zvané Kvetnica, ktoré sa nachádza nad Horským hotelom Sliezsky dom.

Záber nižšie je zo sedla pod Ostrvou s výhľadom na Hotel Popradské pleso a Majláthovu chatu.

Ak potrebujete výzvu, nádherné pohľady ponúkajú Kriváň či Rysy. Krásna na výhľady do Malej studenej doliny je aj Téryho chata, viď nižšie.

Na výlet do Tatier si môžete objednať aj služby horských vodcov a sprievodcov, ktorí vás ochotne prevedú tatranskými vrcholmi alebo pamiatkami tatranských osád.

NP SLOVENSKÝ RAJ

Národný park Slovenský Raj je z roka na rok populárnejší. Najnavštevovanejšími chodníkmi sú Prielom Hornádu, Suchá Belá a Tomášovský výhľad, ktorý je veľmi obľúbený aj vďaka sieti lezeckých ciest rôznych náročností.

Neslobodno však vynechať ani južnú stranu tohto národného parku. Unikátnu lanovku na Geravy vďaka finančnej podpore rekonštruujú a čoskoro bude opäť k dispozícii návštevníkom.

Pozorovanie medveďov v Západných Tatrách

Hoci je pozorovanie medveďov v Tatrách už takmer každodennou realitou, zažiť ich v ich prirodzenom prostredí navždy zmení váš pohľad na prírodu. Informácia pre majiteľov firiem a pánov riaditeľov: Pozorovanie medveďov je výborný spôsob ako otestovať rozhodovacie schopnosti svojich manažérov:)

Na Slovensku počet medveďov rastie, v súčasnosti ich tu žije asi tisíc. Tento náš najväčší cicavec je zákonom chránený, čo možno tiež prispieva k tomu, že sa mu tu tak dobre darí…

V marci sa medveď hnedý prebúdza a z brlohu vyvádza svoje mladé. Ak sa preto v júni pôjdete prejsť na koniec Tichej alebo Kôprovej doliny, zastavte sa, rozhliadnite a možno zazriete medvedicu s malými:) Pri potulkách Západnými Tatrami, prosím, dodržiavajte návštevný poriadok. Letná sezóna tu trvá od 15. júna do 31.októbra.

Splav rieky Dunajec v Červenom Kláštore

Ak ste blízko Tatier, určite by ste si nemali nechať ujsť splav Dunajca na pltiach. Úžasná jazda zeleným národným parkom kopíruje slovensko – poľskú hranicu.

Sprevádzať vás počas plavby budú praví Gorali, pltníci, ktorí sa radi podelia o legendy o svojich fascinujúcich tradíciách, živote, múzeu v Červenom Kláštore či napríklad aj najznámejšom slovenskom zbojníkovi Jánošíkovi.

Z plte uvidíte aj miesto zvané Jánošíkov skok, Tri koruny či Sedem skamenelých mníchov…

Na záver plavby odporúčame zastaviť sa v dedinke Lesnica a vychutnať si výborný obed v Reštaurácii Lesnica u pána Gondeka.

Dobšinská ľadová jaskyňa

Je leto a túžite sa schladiť? Dobšinská ľadová jaskyňa (UNESCO) sa nachádza na južnej strane Slovenského raja, asi 45 minút jazdy autom z Popradu.

V jaskyni je stabilná teplota -2 až -4 °C, preto si nezabudnite pribaliť ľahkú bundu. Počas polhodinovej prehliadky uvidíte ľad s objemom až 110 132 m3, hrubý 26,5 m. Turistická trasa vedúca jaskyňou meria spolu 520 metrov.

Dobšinskú ľadovú jaskyňu objavili v roku 1870 a verejnosti bola sprístupnená o rok neskôr. Vstupenky si môžete kúpiť pri vchode, ku ktorému sa dostanete za 20 min mierne stúpajúcim chodníkom.

Spišský hrad a Levoča (UNESCO)

Ak ste milovníkom histórie, Spišský hrad by na vašom prázdninovom zozname určite nemal chýbať. Navštíviť ho môžete cestou po diaľnici D1 z Popradu, ale aj smerom späť od Prešova.

Hrad sa rozkladá na ploche viac ako 4 hektáre a je jedným z najväčším hradných komplexov v strednej Európe. Na zoznam UNESCO pamiatok bol zaradený v roku 1993. Ak budete mať šťastie na pekné počasie, z veže NEBOJ SA sa vám otvoria výhľady až na Vysoké Tatry.

Pri návšteve Spišského hradu určite nevynechajte stredoveké mesto Levoča a jej pamiatky ako Kostol sv. Jakuba a Múzeum Majstra Pavla.

Páčil sa vám náš krátky článok? Budeme radi, ak ho budete zdieľať…

Spracoval E. Ševčík

Viac info o agentúre nájdete tu