Vitajte na mieste, ktorého história siaha do polovice 18. storočia. Pôvab, elegancia a splnené želania charakterizujú nadštandardné služby hotela CHÂTEAU GBEĽANY situovaného v zrekonštruovanom barokovom kaštieli uprostred nádherného anglického parku. CHÂTEAU GBEĽANY bol vytvorený v súlade s prírodou a s cieľom ponúknuť svojim hosťom nezabudnuteľný zážitok. Vstúpte do sveta nenápadnej elegancie, kde každý priestor má punc výnimočnosti a luxusu.

Ubytovanie  – moderné a luxusné

4 apartmány – grófsky, rodinný, mezonetový a svadobný, 5 deluxe  izieb, 7 superior izieb, 6 superior izieb s lodžiou (1 bezbariérová) a 11 štandardných izieb.  Pre hostí je pripravených 70 komfortných lôžok a 20 prísteliek. Historická časť kaštieľa ponúka honosné ubytovacie priestory, kde sa nenásilne prelína historizujúci a moderný dizajn. Izby v pod barokovým krovom sú zariadené v jednoduchých líniách.

Gastronómia ako zážitok

K pobytu v krásnych historických priestoroch patrí i elegantné stolovanie a vyberané špeciality. Výnimočný priestor reštaurácie s výhľadom na nádvorie kaštieľa a do anglického parku umocňuje dokonalý kulinársky zážitok. Reštaurácia Belene sa zameriava na špeciality slovenskej i medzinárodnej kuchyne. Názov reštaurácie pochádza z dobového názvu panstva Gbeľany z roku 1434.

Dokonalú chuť a vôňu starostlivo vybranej kávy, osviežujúce miešané nápoje, čapované pivo si hostia môžu vychutnať v príjemnej atmosfére lobby baru.

Konferencie a svadby

Špičkové vybavenie pre konferencie i svadby

Hotel Château Gbeľany je vďaka modernej technike a flexibilite priestorov ideálnym miestom pre konanie konferencií, školení, firemných akcií či obchodných jednaní. Dodáva im dôstojnú atmosféru, punc profesionality a potrebné súkromie pre biznis. Romantické okolie, elegantné ubytovanie, zážitková gastronómia a komplexné služby pri príprave slávností robia z kaštieľa  aj vynikajúce zázemie pre svadby a rodinné oslavy.

Hostia môžu využiť modernú konferenčnú sálu, ktorá postačuje až pre 300 účastníkov (pri divadelnom sedení) a 150 osôb pri okrúhlych stoloch. Sálu je možné rozdeliť na dve menšie sály rovnako vybavené centrálnym ozvučením a projekciou. V historickej časti hotela sú k dispozícii aj salóniky vhodné pre menšie skupiny.

Oddych i aktívny relax

Wellness

Jemná vôňa masážnych olejov, výhľad priamo na terasu a do parku zo zaveseného hojdajúceho sa ležadla, zurčiaca voda a jemná relaxačná hudba. Wellness hotela Chateau Gbeľany tvorí päť druhov sáun, Kneippov kúpeľ, ľadopád, útulným tepidárium a vonkajšia vírivka. Relaxačný bazén s protiprúdom s rozmermi 4,5 x 10 metrov ponúka aj dnový gejzír, stenovú hydromasáž a vodný chrlič. V lete hostia z neho môžu prejsť priamo na terasu s pohodlnými ležadlami.

Fitness

O profesionálne vybavenie fitness, ktoré posúva cvičenie na inú úroveň, sa postaral majster sveta v kulturistike Andrej Mozolani.

Bowling

Dve moderné bowlingové dráhy v priestore s efektným osvetlením dopĺňa pohodlné posedenie a bar.

Park je súčasťou hotelového areálu

Rozľahlý anglický park dodáva miestu neopakovateľné čaro. Hoci sa zrejme prestal udržiavať v roku 1945, kedy kaštieľ opustili poslední majitelia Majláthovci, terajší majitelia sa rozhodli park zveľadiť a zachovať jeho pôvodné kontúry. Hostia môžu relaxovať pri prechádzkach v tichom prostredí, oddychovať na lavičkách pozdĺž chodníkov alebo len vnímať atmosféru historického priestoru a prírody.

  Na skok za turistikou

Hotel Château Gbeľany sa nachádza len 202 kilometrov jazdy autom od Bratislavy a 250 kilometrov od Košíc. Obec Gbeľany leží v tichom vidieckom prostredí obklopenom horami a lúkami. V blízkosti kaštieľa sa však nachádzajú mnohé turistické atrakcie a prírodné krásy v  Národnom parku Malá. Cyklisti môžu využiť množstvo cyklistických dráh v okolí, ľahko dostupný je rafting na Váhu, hrad Strečno i malebná Terchová s lanovým parkom. Polhodinu jazdy autom od hotela ležia krásne Šútovské vodopády.

V zime môžu hostia  Château Gbeľany využiť niekoľko neďalekých lyžiarskych stredísk. Snowparadise Veľká Rača Oščadnica aj Vrátna Free Time Zone ponúkajú zjazdovky všetkých náročností i dostatok kvalitných bežkárskych trás. 

Viac informácií o Chateau Gbeľany, kalendár pripravovaných akcií i ponuku pobytových balíkov nájdete na www.chateaugbelany.com