Hotel Granit Smrekovica *** sa nachádza priamo na hrebeni Veľkej Fatry v nadmorskej výške 1428 m. n. m. Svojou polohou je jedinečným hotelom na Slovensku vzhľadom na svoju kapacitu a poskytovanie služieb v rámci cestovného ruchu na Slovensku. Za ideálnych poveternostných podmienok Smrekovica ponúka výhľad na pohoria Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Malej Fatry a blízkeho Chočského pohoria. Najvyšší stupeň ochrany, teda 5. stupeň ochranného pásma, v ktorom sa Smrekovica nachádza, zaručuje ideálne čisté ovzdušie. Preto je toto prostredie veľmi vhodné pre ľudí s dýchacími problémami a s rôznymi alergiami. Človekom nedotknutá príroda umožňuje výskyt vzácnych druhov rastlín a živočíchov s ktorými je možné stretnúť sa len v tejto lokalite.

Klientom poskytujeme ubytovanie v jednolôžkových, dvojlôžkových izbách, trojlôžkových a jednej štvorlôžkovej izbe, ktoré sú vybavené samostatnou kúpeľňou a sociálnym zariadením, rádiom, TV SAT, telefónom a chladničkou. V ponuke sú aj dva luxusne zariadené a vybavené apartmány. Pohľad z izby zaručuje krásny výhľad do podmaňujúceho a tichého prostredia krásne upraveného parku plného zelene a kvitnúcich záhonov, kde sa spája najunikátnejší prvok ticha a oddychu v ušľachtilom prostredí v bezprostrednej blízkosti centra mesta.

Návštevníci a hostia majú zabezpečenú plnú penziu, raňajky formou bohatých bufetových stolov, obedy a večere výberom z jedál. Chutné jedlá a dezerty pripravuje skúsený tím kuchárov na čele so šéfkuchárom s dlhoročnou praxou, ktorý dbá aj na estetiku podávaných jedál. Medzi naše špeciality určite patrí „granitka“, teda výborná vlastná káva Granit cafés domácou štrúdľou. Reštaurácia je zariadený v príjemnom štýle s nádherným výhľadom na okolitú prírodu, súčasťou je kozub, ktorý v zimnom období navodzuje tú pravú rozprávkovú atmosféru.

Po náročných túrach, prechádzkach a športových aktivitách je ideálnym miestom na uvoľnenie tela i duše Granit Spa v duchu filozofie feng-šuej, ktoré sa rozprestiera na ploche 200m2. Našim hosťom ponúkame relax vo fínskej saune, biosaune, parnej saune a infra saune. Na oddych po saunovaní slúži kľudová miestnosť s lehátkami a kvalitnou vodou obohatenou o dôležité minerály z pohoria Nízkych Tatier. Súčasťou Granit Spa je tiež vírivka s osvetlením.

LYŽOVANIE NA SMREKOVICI

V zimnej sezóne je lyžiarom k dispozícii vlastný lyžiarsky vlek s nočným osvetlení, ktorý sa nachádza priamo pri hoteli. Výborné podmienky na lyžovanie pre rodiny s deťmi. Malý vlek je prepojený s veľkým vlekom o dĺžke 460 metrov. Okrem lyžiarskeho vleka sa v okolí nachádzajú bežkárske trate, ktoré sú ideálne pre fanúšikov tohto zimného športu. V zimnej sezóne sa využíva ľadová plocha s nočným osvetlením.

ŠPORTOVÉ AKTIVITY

Množstvo turistických chodníkov v prekrásnom otvorenom teréne horských smrečín zaručuje ideálne podmienky pre letnú turistiku a nekonečné prechádzky, čo ocenia nadšenci turistiky, cykloturistiky a behu. Celková dĺžka turistických tratí je 50 km. V areáli hotela je k dispozícii tenisový kurt s umelým povrchom a nočným osvetlením, antukové, asfaltové a detské ihrisko, prírodné jazero so pstruhmi. V zimnej sezóne je lyžiarom k dispozícii vlastný lyžiarsky vlek s nočným osvetlením priamo pri hoteli. Výborné podmienky na lyžovanie pre rodiny s malými deťmi. Malý vlek je prepojený s veľkým vlekom o dĺžke 460 metrov. K dispozícii je prírodné klzisko s nočným osvetlením, 45 kilometrové bežkárske a skialpinistické trasy. Hotel poskytuje požičovňu lyžiarskych potrieb, lyžiarsku školu a požičovňu horských bicyklov.

Viac info o hoteli získate tu: