Vychutnajte si unikátnu atmosféru historického Hotela Elizabeth, ktorý sa nachádza v srdci mesta priamo pod stredovekým trenčianskym hradom. Luxusné ubytovanie dopĺňa výnimočná reštaurácia, kaviareň, bar wellness centrum a mnoho iného. Z letnej terasy môžete na hradnej skale obdivovať unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis. Historický štvorhviezdičkový hotel má 144 lôžok v 78 izbách.

Príbeh hotela

4-hviezdičkový Hotel Elizabeth, s pôvodným názvom „Erszebet Szalo“, dal postaviť priamo pod stredovekým hradom v centre mesta Trenčín barón Armin Popper. Inšpiráciou mu bola cisárovná Alžbeta Bavorská, známa aj ako Sissi. Prví hostia prekročili jeho prah s poslednými ováciami silvestrovského ohňostroja 1.1.1902

Hotel sa prakticky cez noc stal súčasťou miestneho spoločenského a kultúrneho života. Pred dvadsiatymi narodeninami dostal nové meno – Hotel Tatra a prešiel do rúk banky. Noblesa v dokonalej symbióze s perfektnou obsluhou a komfortom viedenských podnikov.

Nový šat a staré meno

Rok 2001 bol pre hotel výnimočný, oslávil storočnicu od svojho postavenia. Pre rozsiahlu rekonštrukciu bol medzi rokmi 1987 až 1994 zatvorený. Keď však opäť otvoril brány pre svojich hostí, dýchol na na nich neopakovateľnou historickou atmosférou. Náročná kompletná rekonštrukcia hotela ešte viac zvýraznila pôvodnú krásu secesného štýlu. Ďalšia skrášľovacia procedúra prišla v roku 2010, keď jeho chodby ostali prázdne dva roky. Nový šat v štýle moderného biznis wellness hotela mu však nesmierne pristane a očarí aj tú najnáročnejšiu biznis klientelu. Po otvorení mu prinavrátili i staré meno, aby nebolo pochýb o jeho významnom postavení medzi dominantami mesta.

Symbol histórie

Keď budete z vyhliadkovej terasy hotela alebo z reštaurácie Elizabeth pozorovať na hradnej skale unikátny, takmer 2000 rokov starý rímsky nápis, dokonale pochopíte hlavnú ideu hotela: Tam, kde sa história snúbi s modernosťou.

Ocenenia a referencie

Hotelierom roka 2018 sa stal riaditeľ hotela Elizabeth**** Tiago Vigano

Ako vnímate svoje víťazstvo v súťaži? Čo pre vás znamená ocenenie Hotelier roka?
„Samozrejme to pre mňa znamená veľmi veľa. Pre mňa ako Brazílčana, ktorý je na Slovensku 10 rokov, to bolo samozrejme aj veľkým prekvapením. Avšak tu môžeme vidieť, že človek, ktorý tvrdo pracuje a robí to, čo má rád a robí svoju prácu srdcom, dokáže dosiahnuť akýkoľvek cieľ. Dôležité je aj to, že mám naozaj skvelý tím, bez ktorého by ten hotel nefungoval. Toto prestížne ocenenie som získal kvôli nim a patrí celému hotelu.“

Best City Hotel in Slovakia 2018 pre Hotel Elizabeth!

Ocenenie za Najlepší mestský hotel v regióne prevzal z rúk Marinique De Wet, zakladateľky Haute Grandeur, Jan Svoboda, konateľ Hotela Elizabeth v Trenčíne.„Ocenenie pre Hotel Elizabeth v takej silnej konkurencii globálnych značiek považujeme za skvelú reklamu nielen pre mesto Trenčín, ale aj Slovenska ako destinácie hodnej návštevy, kde je možné nájsť kvalitné hotely s adekvátnymi službami,“ vyjadril sa Jan Svoboda po prevzatí ocenenia.

TOP 10 najobľúbenejší hotel na Slovensku

Hotel Elizabeth sa stal víťazom TOP 10 najobľúbenejší hotel na Slovensku. Travellers Choice 2018 od Trip Advisor.

 

 

Ďalšie hotelové ocenenie si môžete pozrieť tu:

Viac info o hoteli získate tu: