Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT pripravil na jeseň a zimu pre svojich verných, ale aj nových zvedavých zákazníkov pestrú ponuku noviniek a akcií. Vo vonkajších termálnych bazénoch  a vo vyhrievanom  oddychovom bazéne, si môžete dopriať slnkom zaliaty kúpeľ. Slnečná energia pozitívne ovplyvní celý biorytmus tela a zlepší náladu. Slnečné a teplé leto na šírave nekončí. Čas oddychu a relaxu v rámci Thermal SPA ŠÍRAVA RESORT pokračuje.  Teplé a voňavé sauny sú priam predurčené k návšteve počas jesene a zimy.

Naši profesionálni saunamajstri odporúčajú: „Zmeňte nepriaznivý vplyv sychravých dní a dlhých večerov na vaše vedomie. Cielene si vyberte zážitok a načerpajte novú energiu pri saunových rituáloch a ceremoniáloch“.

Lákavé voňavé sauny a saunové ceremoniály

Saunovanie prospieva  dospelým a výrazne posilňuje  imunitu  deťom. Ak chcete aby deti boli zdravé a neodležali „chrípkový vetrík“,  vezmite ich do sauny so sebou. V Thermalparku sa môžete saunovať s celou rodinou v časti Thermal SPA. Vyhriata panoramatická fínska saunas teplotou 65 °C a vonkajšiavírivka s teplotou 35 °C,  s rozprávkovým výhľadom na Zemplínsku šíravu a Vihorlatské pohorie, ponúka nezabudnuteľný zážitok a kopec „imunity“. Vstup  do tejto zóny, sauny na rodinné saunovanie a vírivky je povolený  v plavkách.

Zväčšená bylinková sauna láka fajnšmekrov zážitkového saunovania vďaka úplne novému programu Tibetské misy. Zvuk mís harmonizuje človeka a jeho myseľ. Dobre naladený a zdravý organizmus vibruje vlastnou frekvenciou. Ak je niektorý z orgánov chorý, jeho frekvencia je narušená a misa v jeho blízkosti prestáva znieť alebo zmení tón.  Misy tiež dokážu sťahovať negatívnu energiu z energetických centier organizmu. Na ľudský organizmus a psychiku majú spievajúce misy pozitívny účinok vďaka alikvótnym, liečivým tónom, ktoré pri rozozvučaní vydávajú. Tóny melodického zvuku pomáhajú odstrániť stres, podporovať intuíciu a pomáhajú meditovať.

Vo fínskej saune prebieha pri teplote 80 až 100 °C  „kúpanie vo vlastnom pote“. Pravidelne  sa v nej vykonávajú aj  saunové rituály, ceremoniály a zážitkové saunové programy.  Saunový rituál, alebo saunový  ceremoniál  je spestrenie saunovania. Vykonáva ho skúsený a trénovaný sauna majster, ktorý polieva horúce kamene v saunovej peci vodou. Vlhkosť v saune výrazne stúpne.  Horúci  vzduch sauna majster rozháňa uterákom  alebo  efektným vejárom.Vtedy  pocítite výrazné teplo horúcej pary na pokožke. Na pokožke sa vyzráža voda a pot. Zvyšuje sa účinok saunovania a zrýchľuje prehrievanie telesného vnútra.

V SPA Rezorte sú okrem spomenutej fínskej sauny a bylinkovej sauny  ešte   parná sauna a infra sauna. Asistované programy  a ceremoniály sa odohrávajú v troch z nich. Saunové programy bývajú okrem voňavých esencií obohatené aj rôznymi peelingami, ako sú jogurt-hrozno, mäta, soľ, čokoláda, či dokonca med. Pokožka je tak v saune vďaka otvoreným pórom dokonale a do hĺbky vyživovaná. Prehriatie celého tela a následné ochladenie zvyšujú imunitu a odolnosť ľudského organizmu proti rôznym infekciám, detoxikujú organizmus a prinášajú celkovú relaxáciu.

Nadšenci špeciálnych saunových ceremoniálov si prídu na svoje počas vybraných víkendov. O saunové umenie sa počas októbrového víkendu postarajú sauna majstri zo Slovinska, vicemajstri sveta v saunových ceremoniáloch, Beno LIPNIK a Leon ŠTROK.

Unikátna termálna voda

Ak Vaše telo potrebuje nabrať množstvo minerálnych látok a príjemne zahriať, odporúčame Vám pobyt v dvoch našich termálnych pokladoch – termálnych bazénoch s teplotou  36 °C. Geotermálna voda pochádza z prostredia zvodnených vápencov a dolomitických brekcií a podľa rozborov je balneoterapeutická a stará 6 až 10 tisíc rokov. Dôkladným porovnaním geotermálnej vody z vrtu v slovenskej obci Kaluža s vodami z vrtov z neďalekých Sobranských kúpeľov (v minulosti na Slovensku veľmi známe a obľúbené kúpele) je zrejmé, že majú  identické zloženie.Hlavný technológ bazénových vôd, pán Miroslav Kozma hovorí: „V takejto geotermálnej vode, ešte v starých sobranských kúpeľoch,  sa oddávna kúpali aj Kráľovná Mária Terézia, Cisárovná  Alžbeta Bavorská (známejšie Sisi) a jej dvorná dáma zo Sobraniec Grófka Irma Sztárayová.Takže smelo do našej termálnej vody.“

Thermal ŠÍRAVA HOTEL****

V súlade s najnovšími európskymi trendmi vyrástol na Zemplínskej šírave v obci Kaluža  úplne nový štvorhviezdičkový wellness hotel.  Spoločne s už zabehnutým a špičkovým Thermalparkom Šírava  tak vznikol  SPA RESORT.  Môžete si vybrať niektorý z aktuálnych pobytových balíčkov, môžete skúsiť wellnes pobyt, alebo len tak zablúdiť na pár dní  pod Vihorlat, Vihorlatské  vrchy, do kraja, ktorý je známy ako Dolný Zemplín. Neopakovateľné čaro skvostnej prírody dotvára aj obrovská vodná plocha, na jednej strane ohraničená  kopcami a na druhej strane  východoslovenskou nížinou.

Hotelu pri vstupe  dominujú tri nádherné veľkolepé a štýlové lustre s unikátnymi kryštálikmi Swarovski, ktoré areálu dodávajú pocit osobitosti. Elegantná reštaurácia  s ponukou, ktorá pohladí mlsné jazýčky, je k dispozícii aj  najväčším gurmánom. Moderná kuchyňa so špičkovými kuchármi je zárukou neopakovateľných gastronomických zážitkov. Vynikajúca káva a milý personál spríjemňuje návštevníkom a hosťom chvíle strávené v rezorte.

Punc elegancie v centre oddychu

Oddychový rezort sa nachádza priamo v srdci Zemplínskej šíravy, v stredisku Medvedia Hora, ktoré je považované za najkrajšiu časť tzv. slovenského mora. Nové, moderné, dvojlôžkové izby vyššieho štandardu, sú celoročne pripravené na nápor návštevníkov. Vychytávkou sú originálne apartmány – SPA SUITE s vírivkou, PANORAMA SUITE s masážnoujadeidovou posteľou a SAUNA SUITE s infra saunou.  Všetky  s neopakovateľným výhľadom na vodnú plochu Zemplínskej šíravy alebo na Vihorlatské pohorie.  Unikátom je, že si hostia môžu tento výhľad vychutnať priamo pri saunovaní vo vlastnej izbe. To, čím sa tento hotel líši od ostatných ubytovacích zariadení v lokalite je fakt, že  hotel ponúka pre všetkých svojich ubytovaných hostí vstup zdarma do Vodného sveta a Wellness  Thermalparku Šírava .

Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT je ideálnym miestom pre výnimočnú dovolenku. Záujemcovia o pobyt si môžu vybrať z aktuálnej ponuky wellness pobytov. Pobytové balíky ponúkajú širokú škálu služieb – komfortné ubytovanie s bohatými raňajkami,  možnosť výberu polpenzie so 4 – chodovou servírovanou večerou, vstup do Thermalparku – Vodný svet  (relaxačné bazény, pestrá ponuka vodných atrakcií, geotermálne bazény), vstup do Wellness 18+ (Kneippov kúpeľ, Kneippov suchý chodník, 4 druhy sáun, saunové ceremoniály vo fínskej saune, peeling v parnej saune), župan a papučky na izbe, parkovisko, WI-FI pripojenie.

Hotel okrem miesta pre relax ponúka aj moderné a klimatizované priestory kongresovej sály, ktorá je ideálnym riešením pre organizovanie spoločenských či firemných podujatí so zaujímavým prepojením na  inšpiratívny Albert View Bar. Ničím nerušený pokoj, ktorý pramení z výhľadu na vodnú hladinu Zemplínskej šíravy, tak môže byť kulisou pre akýkoľvek biznis, školenia, či príjemné posedenia pri káve.

Podrobnejšie informácie sa nachádzajú na webovej stránke www.thermalsirava.sk.
Vaše otázky k pobytu v Thermal ŠÍRAVA SPA RESORT  Vám personál rád zodpovie na tel. č. +421 940 600 944 alebo na info@thermalsirava.sk.