Objavte čaro jedného z najkrajších kútov severného Slovenska, údolia Tatranského národného parku, Pieninského národného parku a Levočskej vrchoviny, kde v roku 2012 vyrástla expozícia liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel – Nestville Park. Nachádza sa len 5 km západne od Starej Ľubovne, v bývalom najmenšom meste Uhorska, v dedinke Hniezdne.

Zážitkové programy

Prehliadka expozície pozostáva z troch častí:

  1. Historickej, kde sú znázornené ukážky ľudových remesiel súvisiacich s liehovarníctvom.
  2. Modernej, ktorá predstavuje jednu z najmodernejších rafinérií na výrobu liehu v Európe.
  3. Tradičnej, ktorou je Rezbárska sála s ručne vyrezávaným obrazom a sklady zrenia whisky. Práve v tejto časti expozície sa degustuje prvá slovenská Nestville whisky.

Dokonalou bodkou na záver je návšteva podnikovej predajne s pamätnými suvenírmi a produktmi Nestville Distillery, v ktorej sa nachádza stručná výstava dejín regiónu.

Rozšírená degustácia

  • Prehliadku expozície liehovarníctva spojenú s degustačným zážitkom štyroch produktov spoločnosti Nestville Distillery obsahuje program Rozšírená degustácia, ktorý uspokojí aj tie najnáročnejšie chuťové bunky. Vychutnajte si ho v Rezbárskej sále pri jednom z najväčších vyrezávaných obrazov v Európe, ktorý umocní atmosféru degustácie a prinesie vám neopakovateľný zážitok.

Whisky Tour

  • Zažite v rámci programu Whisky Tour prehliadku expozície liehovarníctva s riadenou degustáciou chutí Nestville whisiek v jedinečnej Rezbárskej sále. Ochutnáte náš klenot – prvú slovenskú Nestville whisky a jej štyri variácie, v ktorých nájdete unikátny chuťový zážitok. V závere programu každého z vás potešíme Nestville darčekom a certifikátom, vďaka ktorému sa tak oficiálne stanete Nestville whisky degustátorom.

Tradičné minichute

  • Prehliadku expozície liehovarníctva spojenú s degustačným programom podľa vlastného výberu a drobným občerstvením v podobe závinov, „jednohubiek“ a pagáčov zahŕňa program Tradičné minichute. V rámci degustácie si môžete vychutnať štyri produkty spoločnosti Nestville Distillery v programe Rozšírená degustácia alebo náš klenot – prvú slovenskú Nestville whisky a jej štyri variácie v programe Whisky Tour.

Obed/večera v Nestville Parku

  • Doprajte si gastronomický pôžitok v programe Obed/večera v Nestville Parku, zahrňujúci prehliadku expozície, v závere ktorej sa vám bude servírované chutné menu pozostávajúce zo štyroch druhov tradičných jedál severného Spiša. Vždy je potrebné vybrať si jedno menu podľa svojho gusta. Program je možné spojiť aj s degustáciou, v rámci ktorej si môžete vychutnať štyri produkty spoločnosti Nestville Distillery v programe Rozšírená degustácia alebo náš klenot – prvú slovenskú Nestville whisky a jej štyri variácie v programe Whisky Tour. Jedinečný zážitok môže dotvoriť tradičná ľudová hudba a výnimočné prostredie Rezbárskej sály nadväzujúce na históriu a zvyky regiónu severný Spiš.

Plnenie fliaš

  • Využite jedinečnú príležitosť naplniť si vlastnoručne fľašu Nestville whisky Single Barrel priamo na plniacej linke v Rezbárskej sále Nestville Parku. Nestville whisky Single Barrel je špeciálna edícia v limitovanom počte približne 430 fliaš z jedného suda. Stáča sa ručne vždy len po otvorení jedného suda z bieleho duba, v ktorom dozrieval whisky destilát. Každá fľaša je originálna svojim poradovým číslom, číslom suda, z ktorého bola odobratá, dátumom zrenia a vekom.

Catering

  • Nestville Park nie je len expozícia, ktorá je nositeľom a oživovateľom tradícií, ale zároveň sa stáva aj strediskom s komplexnými službami v oblasti cateringu. Oslávte tak významné životné jubileá, výročia, svadby a krstiny  v nevšedných priestoroch Nestville Koliby a Rezbárskej sály, ktorá je skvostným dielom miestnych rezbárov. Okrem neformálnych stretnutí sú dokonalým miestom aj na usporiadanie konferencií, teambuildingov či firemných večierkov na utuženie a stmelenie pracovného kolektívu.

Nestville Chocolate

  • Zavítajte aj do čokoládového kráľovstva Nestville Chocolate, ktoré spája výrobňu čokolády s príjemnou čokoládovňou. Ako jediná čokoládovňa v regióne ponúka vynikajúcu chuť kvalitnej čokolády a predstavuje históriu, samotné spracovanie a výrobu rôznych čokoládových špecialít. Samotná výrobňa čokolády je prepojená s čokoládovňou, v ktorej si môžete posedieť pri šálke horúcej čokolády, kvalitnej káve, chuti belgických praliniek či sladkých zákuskoch domácej výroby a popritom cez sklo pozorovať výrobný proces čokolády. Pre dospelých sú k dispozícií aj originálne čokoládové likéry.

Viac info získate priamo na stránke Nestville Parku tu