RESIDENCE HOTEL & CLUB **** je známy svojimi jedinečnými službami pre rozmanité typy hostí. Oddych a pohodu tu nájdu rodiny s deťmi, páry, priatelia, ale aj obchodní partneri. Naše služby uspokoja aj tých najnáročnejších návštevníkov. Hotel myslí aj na najmenších, pre ktorých je pripravený najväčší detský kútik na Donovaloch. Počas sviatkov, veľkých akcií a voľných dní v roku sa o program detí starajú animátori. Gurmánske špeciality, izby a priestory ohodnotené najvyšším štandardom “baby friendly”, najväčšie kongresové miestnosti v okolí, priestory sú tiež ,,pet friendly“, ideálne priestory pre svadby a oslavy či wellness centrum alternatívnej medicíny nazývanej Ayurvéda.

Prečo event v Residence Hotel & Club?

Residence Hotel & Club**** je známy aj ako kongresové a eventové centrum. Hotel disponuje vyškoleným profesionálnym tímom, ktorý dbá o to, aby bol event pripravený nad vaše očakávania a aby prebiehal hladko. Viac o eventoch, príprave, zákulisí odpovie v rozhovore pani riaditeľka Veronika Šiklová.

Prečo event na Donovaloch, prečo event v Residence Hotel & Club?

Horský hotel RESIDENCE HOTEL & CLUB**** je situovaný v srdci Slovenska – v dedinke Donovaly v Banskobystrickom kraji. Jeho výnimočná poloha ho robí prístupným z každého kúta Slovenska.
Variabilita priestorov dovoľuje pripraviť konferencie, kongresy, semináre, školenia, ale takisto byť aj  miestom pre nezabudnuteľné svadby a oslavy. Kapacita priestorov ponúka až 250 miest. K exteriérovým teambuildingovým aktivitám sa tu naskytá mnoho prekrásnych priestorov donovalskej prírody od rozľahlej hotelovej terasy, multifunkčných ihrísk až po možnosti využitia lanovky, okolitých lúk a lesov a to všetko na peší dosah od hotela. Čaro spojenia donovalskej prírody a vašej udalosti je jedinečné.

Sme rovnako nároční aj v gastronómii. Náš šéfkuchár sa pri zostavovaní pravidelne sa meniaceho menu inšpiruje filozofiou „jedlo ako liek“. Naša kuchyňa je orientovaná na kvalitu a sezónnosť. Podľa vášho želania pripravíme aj kompletné gastronomické služby na mieru. Menu vieme prispôsobiť tematickému zameraniu eventu. Prioritou je u nás v RESIDENCE HOTEL & CLUB**** personál. Je pre nás dôležité, aby bol milý, ochotný a spoľahlivý. Tvorí tak jedinečný tím, ktorý zabezpečí hladký priebeh každého eventu s úsmevom na tvári.

O aké eventy je v hoteli najčastejší záujem?

Organizované eventy sú naozaj rôznorodé. Hlavnú časť eventovej sezóny vypĺňajú najmä firemné školenia a kongresy rôznej veľkosti. Počas letnej sezóny u nás cez víkendy nájdete hlavne svadby a naše tematické akcie, ktorých ponuka je široká. V letnej sezóne nás toho čaká naozaj dosť. Keďže sme aj „baby friendly“ hotel deti sa môžu tešiť na tradičnú veľkú noc, štart prázdnin, deň detí a mnoho iného. Našim hosťom ponúkame kultúrne alebo gastronomické eventy, kombináciu športovo-relaxačných eventov ako napr. indický festival, night run alebo joga pobyty.

Ako v skratke vyzerá také naplánovanie eventu? O čo všetko sa musíte postarať?

Príprava eventu je dlhodobý proces. Ak príde požiadavka na organizáciu od klienta, začína fáza komunikácie a vylaďovanie požiadaviek a našich možností. Klientom sa snažíme vyjsť maximálne v ústrety v každom smere. Po odsúhlasení kompletného scenára eventu začína príprava na našej strane. Každý úsek hotela je oboznámený s plánovaným scenárom a hľadáme najefektívnejší spôsob organizácie. Časovo a technicky zvládnuť veľké eventy je náročný proces. Chceme, aby bol klient spokojný po každej stránke, užíval si svoj event a nemusel mať starosti nad jeho dohliadaním.

Ak organizujeme vlastný tematický event, je proces organizácie rovnaký. Dôležitá je ale kreatívna časť prípravy udalosti. Snažíme sa, aby sme hosťom vždy prinášali zaujímavé, nové a trendové eventy.

Čo vás inšpiruje pri organizovaní eventov?

Najväčšou inšpiráciou sú práve hostia. Základom je maximálne vyhovieť ich požiadavkam a počúvať práve ich potreby a námety. Našim hlavným cieľom je, aby si sa hosť u nás cítil dobre, odchádzal oddýchnutý a s úsmevom na tvári. Snažíme sa prinášať širokú ponuku udalostí, aby si prišiel na svoje každý. Hlavné je spojenie prírody, zdravého životného štýlu, relaxácie, oddychu, tradícií a dobrého jedla.

Viete vďaka skúsenostiam zistiť, čo klient chce, hoci o tom možno sám nevie?

Určite áno. Keďže eventy organizujeme už dlhú dobu, vieme klientovi ponúknuť služby, ktoré vedia urobiť jeho event výnimočným. Podľa jeho požiadavky na typ udalosti mu vieme navrhnúť široké možnosti teambuildingových aktivít, gastronomických služieb, tematickej výzdoby, rôznych animačných programov a mnoho iného. Naše skúsenosti sú pre klienta veľkou pridanou hodnotou.

Ayurvédske centrum

Vstúpte do raja harmónie tela, mysle a duše. Ayurvédske centrum vám ponúka viac ako dobrú masáž. U nás nájdete svoju rovnováhu a zistíte, že byť zdravý a šťastný je úplne jednoduché.

Ayurvéda je veda o živote, ktorá vznikla pred 5 000 rokmi v Indii. Nie každý vie, že sa stala základom pre čínsku medicínu a aj homeopatiu. Ayurvéda je komplexný systém zdravia tela, mysle a duše, ktorá lieči akútne aj chronické ochorenia. Lieči vždy príčinu ochorenia ako aj jeho následky. To je rozdiel medzi ayurvédou a klasickou medicínou.

PARK SNOW DONOVALY

PARK SNOW Donovaly je miestom plným zážitkov, ktoré môžete zažiť aj v letnom adrenalínovom centre zábavy Fun Aréne Donovaly. Tá sa nachádza pri údolnej stanici modernej kombinovanej lanovky na Novú Hoľu, kam sa môžete vyviezť na sedačke alebo v kabínke.

Krásne výhľady z Novej Hole vymeníte za adrenalín a smiech v najväčšej atrakcii Fun Arény – tobogánovej bobovej dráhe. Zručnosť si vyskúšate v jednom z najväčších lanových centier na Slovensku alebo na 14 m vysokej lezeckej stene.

Viac info o hoteli získate tu: