Desať rokov pod vlajkou DoubleTree by Hilton/Desať rokov starostlivosti

Pred desiatimi rokmi otvoril v Košiciach svoje brány novo zrekonštruovaný hotel DoubleTree by Hilton Košice patriaci pod krídla svetoznámej siete Hilton Worldwide. Ako prvý hotel na Slovensku a druhý v rámci Európy, priniesol do metropoly východu štandardy a kvalitu najväčšej siete hotelov, ktorá zastrešuje vyše 5 000 hotelov v 103 krajinách po celom svete.

Predurčený uspieť

História hotela sa začala písať už oveľa skôr, keď v roku 1873 nechal postaviť rakúsky podnikateľ Leopold Schalkhass najluxusnejší hotel na Slovensku GrandhotelSchalkház. Hotel sa čoskoro stal najvyhľadávanejším miestom meštianskej smotánky a v roku 1896 sa v jeho priestoroch uskutočnilo historicky prvé verejné filmové premietanie na území Uhorska. Neskôr prešiel hotel Schalkház rukami viacerých vlastníkov, postupom času však začal chátrať až bol nakoniec v roku 1964 zbúraný a uvoľnil tak miesto svojmu nástupcovi Interhotelu Slovan, ktorý sa na mnoho rokov stal centrom spoločenského diania v Košiciach.

Zlatá éra Hotela Slovan

Na ruinách hotela Schalkház vyrástla v roku 1971 moderná budova Interhotela Slovan. Jeho prestíž žiarila v starom meste mnoho rokov, preto ho dodnes väčšina Košičanov nazýva stále Slovan. “Snáď ani neexistuje Košičan, ktorý by si v Slovane nevypil kávu. Len málo hotelov na Slovensku sa môže pochváliť tak dlhou a významnou históriou, ktorá zohrala dôležitú úlohu pri formovaní dnešných Košíc,“ zaspomínal Jozef Kráľ, generálny manažér DoubleTree by Hilton Košice. Poslední návštevníci opustili priestory Hotela Slovan 1. júla 2007.

Zrodenie hotela DoubleTree by Hilton Košice

Komplexná rekonštrukcia bývalého Hotela Slovan trvala približne dva roky a dotkla sa hlavne podnože, ktorá bola zväčšená a upravená. Hlavný vchod sa presunul z Hlavnej do Roosveltovej ulice. Bol zachovaný pôvodný počet izieb, ale výrazne sa zmenil ich pôdorys a samozrejme interiérové usporiadanie. Západne od hotela vyrástol garážový dom s kapacitou 220 parkovacích miest. Zamestnanci hotela slávnostne privítali prvých hostí.

19. februára 2009, kedy sa začala písať nová história hotela. To, že patrí od svojho vzniku medzi najlepšie hotely značky DoubleTree by Hilton dokazuje množstvo ocenení, ktoré každoročne pravidelne získava. „Tieto ceny odrážajú spokojnosť a hodnotenie hostí. Tento rok nám pribudli na konto dve nové ocenenia, a to od portálu TripAdvisor – Travelers’ ChoiceAwards za rok 2019, ktorou nás zaradil medzi TOP 10 hotelov na Slovensku. Získali sme aj cenu MakeItRight, ktorá znamená najvyššiu spokojnosť hostí spomedzi hotelov značky DoubleTree by Hilton v rámci Európy, Stredného východu a Afriky,“ hrdo uviedol Jozef Kráľ.

10 rokov starostlivosti

Počas svojich desiatich rokov pôsobenia sa DoubleTree by Hilton Košice snaží neustále poskytovať ten najlepší servis a služby a vďaka svojej starostlivosti si udržiava vysoký štandard. „Každého hosťa pri príchode do hotela privítame teplým koláčikom cookies, ktorý neodmysliteľne patrí ku štandardom siete Hilton. Takýchto cookies sme upiekli a rozdali za 10 rokov existencie hotela viac ako 400 tisíc. Približne toľko hostí sme u nás privítali, a to nielen z okolitých krajín, ale aj z rôznych exotických destinácií, ako napríklad Trinidad a Tobago, Sierra Leone, Ekvádor, Čína, Japonsko či mnohé iné,“ prezradil generálny manažér DoubleTree by Hilton Košice.

Bezkonkurenčné kongresové priestory

Keďže DoubleTree by Hilton Košice poskytuje na východnom Slovensku najväčšie konferenčné priestory, až 1200 m2,vybavené najmodernejšími audio či video technológiami s kapacitou až 600 osôb, je jasnou voľbou pre organizovanie mnohých podujatí, ako sú odborné semináre a prezentácie, konferencie, výstavy, plesy, večierky, svadby či promócie.

„Z tých najaktuálnejších podujatí mi nedá nespomenúť Stretnutie prezidentov B9, ktoré sa uskutočnilo začiatkom tohto roka, kedy sa u nás zišlo 9 hláv krajín Bukureštskej deviatky a generálny tajomník NATO JensStoltenberg. Konala sa tu výstava slovenských produktov Samoška či podujatie UNIVERZAL. Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2011 sme hostili zahraničné hokejové tímy a nebolotomu inak ani počas tohtoročného hokejového šampionátu,“ uviedol Jozef Kráľ.

DoubleTree by Hilton Košice poskytol ubytovanie a kongresové priestory aj mnohým ďalším športovcom, ktorí pricestovali do metropoly východu na rôzne športové podujatia. Vyskúšať si pohostinnosť hotela mali možnosť volejbalisti, vzpierači či krasokorčuliari z rôznych kútov sveta. Každoročne sa do hotela vracajú bežci, ktorí si do Košíc prichádzajú odbehnúť tradíciou opradený Medzinárodný maratón mieru. Počas tohto významného športového podujatia poskytuje DoubleTree by Hilton Košice okrem ubytovania pre športovcov aj priestory pre tlačovú konferenciu či registráciu.

Biznis klientela i zvučné mená showbiznisu

Služby hotela DoubleTree by Hilton Košice vyhľadáva aj množstvo slávnych či známych osobností z domova i zo sveta, ako napríklad Alice Cooper, Eros Ramazzoti, David Guetta, LennyKravitz, Sting, EnriqueIglesias, 50 Cent, Bob Dylan, Lucie Bílá či Karel Gott. Samozrejme im hotel, ako všetkým hosťom, garantuje maximálnu diskrétnosť a pohodlie. Hostia majú možnosť ubytovať sa v jednej zo 170 izieb vrátane 10 apartmánov, ktoré sú zariadené luxusne s dôrazom na pohodlie i funkčnosť. Využiť môžu hotelové wellness či fitness centrum, Business kútik, Lobby bar, Fajčiarsky salónik a mnohé ďalšie doplnkové služby hotela či garážového domu. Okrem kvalitných služieb oceňujú hostia aj výnimočnú harmóniu chutí hotelovej gastronómie či delikátne dezerty z vlastnej produkcie.

Pomoc komunitám

Okrem kvalitných služieb, ktoré dlhodobo poskytuje DoubleTree by Hilton Košice svojim hosťom, nezabúda ani na pomoc miestnej komunite. Zapája sa do mnohých projektov pomoci deťom v detských domovoch, seniorom či zvieratám. Angažuje sa v „zelenej politike“ a snaží sa prispievať k ochrane životného prostredia.

Viac info o hoteli získate tu